Moda

Size Hangi Etek Modeli Yakışır?

Zarif görünmek için doğru kıyafet seçimleri yapmak bazen tek başına yeterli olmayabiliyor. Bu yüzden seçtiğiniz kıyafetlerin hangi modellerinin size daha çok yakıştığını da tespit etmeniz ve tercihlerinizi bu doğrultuda yapmanız gereklidir. Özellikle etek seçimlerinin son derece doğru şekilde yapılması gerekiyor. Aksi halde olduğunuzdan daha kalın, daha şişman bir görünüm sergilemekten kurtulamazsınız.

Size Hangi Etek Modeli Yakışır?
Size Hangi Etek Modeli Yakışır?

Etek Seçerken Bunlara Dikkat Edin

Son yılların modası olan likralı etekler birkaç kullanımdan sonra üzerinizde emanet gibi durmaya başlar. Bunu önlemenin yolu ise bir beden küçük etek almaktır. Esnek olan likralı etekler bu durumda hem vücudunuzu daha iyi saracak hem de daha uzun süre deforme olmadan kullanılabilecektir.

Şayet göbek bölgenizde fazla yağ varsa ya da beliniz son zamanlarda kalınlaştıysa etek tercihlerinizi mutlaka yüksek bel modellerden yana kullanmalısınız. Böylece göbek yağlarını gizleyebilir ve belinizin daha ince görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca kemerli etek tasarımları yerine pervazlı eteklere yönelmeniz de sizin için en doğru seçim olacaktır.

Size Hangi Etek Modeli Yakışır?
Size Hangi Etek Modeli Yakışır?

Şayet basenlerinizin büyüklüğünden şikayet ediyorsanız bu durumda asla kloş etekleri tercih etmemelisiniz. Sizin için en doğru seçim kalem etek modelleri olacaktır. Kloş etekler basenleri her daim daha büyük gösterir. Ayrıca bu etekler ile frikik verme ihtimalinizin de çok yüksek olduğunu unutmayın. Kalem eteklerden hoşlanmıyorsanız bu durumda sizin için geriye tek bir seçenek kalıyor. O da son yılların modası olan asimetrik kesimli eteklerdir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Mini etekleri özellikle pireli olanları tercih ederim. Yaz ayların da sarı ve turkuaz renkler tercihimdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu