Güzellik

Makyaj malzemelerinin kullanım süreleri ne kadar?

 

Makyaj malzemelerinin kullanım süreleri ne kadar?

Yiyeceklerin kullanım süreleri olduğu gibi makyaj ürünlerinde de vardır.İşte kozmetik ürünlerin kullanım süreleri

Her gün kullandığımız kozmetik ürünlerinin belli bir ömrü olduğunu biliyor muydunuz? Bozulan kozmetik ürünler ise cildimize zarar verebilir. İşte kozmetik ürünlerin kullanım süreleri..

Ruj

Ruj

 

 

 

Ömrü 2 ya da 3 yıldır. Eğer rujunuzun kuruduğunu fark ettiyseniz, dudağınıza sürdükten sonra üzerine parlatıcı sürerek kuruluğunu giderebilirsiniz.

 

 

Fondöten

1
Fondöten

 

 

 

Kullanmaya başladığınız andan itibaren 2-3 yıl dayanır. Eğer fondöteniniz dibe çökmüş ve üstünü yağ tabakası kaplaşmışsa, biraz çalkalayarak eski haline getirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Göz kalemi

2
Göz kalemi

 

Genelde dayanma süreleri 3 yıldır. Ama göz kalemi likit olanların ise, ömürleri biraz daha kısa olabilir. Uzun süre kullanmadığınız kalemleriniz ise açıldığı için çabucak kuruyabilir.

Pudra

Pudraların ömrü uzun olur. Kompakt pudralar daha kolay hava aldıkları için hemen kuruma tehlikesi ile karşılaşabilirsiniz.

 

 

Oje

3
Oje

 

 

 

Hiç açmadığınız ojelerinizin ömrü 2 yıldır. Ama ağzını açtığınız ve uzun zaman kullanmadığınız ojeleriniz kalınlaşmaya başlayarak, bozulmaya başlar. Ayrıca ojenizin ağzını uzun süre açık bırakmanız kolayca bozulmasına neden olur.

 

 

 

Gözaltı kapatıcıları

4
Gözaltı kapatıcıları

 

1 ya da 2 sene ömrü vardır. Sıvı halde de kullanılan gözaltı kapatıcıları daha çabuk kururlar. Bu yüzden kalem gözaltı kapatıcılarını tercih etmelisiniz.

Parfüm

Genellikle ömrü 2 yıldır. Parfümlerinizi güneşten ve ısıdan uzak tutmaya dikkat edin. Yoksa zamanla kokunuzun değiştiğini ve bozulduğu göreceksiniz. Hem bozulan parfümü kullanmak cildinize zarar verebilir

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu