Moda

Kıyafet Sorununuza 5 Pratik Çözüm Yolu Nedir?

Kıyafet Sorununuza 5 Pratik Çözüm Yolu Nedir? Çok sevdiğimiz bir kıyafeti sürekli giymek isteriz, bu da o kıyafetin kolay yıpranmasına neden olur. Aynı şekilde rahat ettiğimiz ayakkabıları da çok sık giydiğimiz için sorunlar oluşabilir.

Kıyafet Sorununuza 5 Pratik Çözüm Yolu Nedir? Şimdi sizinle paylaşacağımız bu teknikleri kullanarak, kıyafet sorunlarınıza anında çözüm üretebilirsiniz. Bu şekilde hem onları kullanmaktan vazgeçmemiş olursunuz, hem de hayatınıza pratik yöntemler katarak zamandan kazanabilirsiniz.

Rengi Solan Ayakkabılar

Kadınlar soluk rengi ayakkabılar hiç hoşlanmazlar ve her zamanların onların parlak görünmesini isterler. Peki, topuklu veya deri ayakkabıları nasıl ilk günkü haline getirebiliriz? Temizlik bezine, cam temizleyici sıkarak ayakkabılarınızı nazikçe silin. Cam temizleyiciyi çok fazla kullanmamaya ve ayakkabınızın iç tarafından başlamaya özen gösterin. Özellikle deri ve topuklu ayakkabılarda, daha parlak görünümler elde edilmesini sağlayan bu yöntem fazla zaman kaybı da yaratmıyor.

Boya Lekeli Kıyafetler

Beklenmedik bir anda kıyafetinize boya dökülebilir veya fark etmeden boyalı bir yere dokunabilirsiniz. En sık karşılaşılan kıyafet sorunlarından biridir. Bu durumda tek ihtiyacınız olan saç spreyi. Öncelikle kıyafetinizi temiz bir zemine alın ve boyalı alana saç spreyi sıkın. Bu işlemi, boyalı kısım tamamen ıslak görünene kadar devam edin. Bir, iki dakika bekledikten sonra fırça gibi sert bir aparat kullanarak, alanı silin. Boyanın kolayca çıktığını ve kıyafetinizin temizlendiğini göreceksiniz.

Bozulan Fermuarlar

Sık sık giydiğimiz kotların genellikle fermuarları çabuk bozulur. Ya dişleri artık tutamaz hale gelir ya da gevşeme yapar. Bu durumda sadece iki nesneye ihtiyacınız olacak: Kâğıt havlu ve pense. Fermuarınızı açık konuma getirdikten sonra dişlerini kâğıt havlu yardımıyla örtün. Daha sonra penseyi kullanarak, içerisinden geçen aparatı sıkın. Bu işlemi çok bastırmadan yaparsanız, bozulan fermuarı tamir etmenin hiçte zor olmadığını fark edeceksiniz.

Lekeli Deri Çizmeler

Su ve sirke ile deri çizmelerinizin üstündeki lekeleri giderebilirsiniz. Kuru fırça kullanarak ayakkabılarınızın tozunu aldıktan sonra sirke ile suyu bir kap içerisinde karıştırın. Sünger veya diş fırçasını, hazırladığınız karışıma batırın. Lekeli bölgeleri bastırmadan silmeye başlayın ve işlem bittiğinde ayakkabılarınızı güneş gören bir yerde kurutun.

Örgü Kıyafetlerdeki Delikler

Örgü kıyafetlerde bir yerden delik oluştuğunda, o delik kısa sürede büyüyebilir. Bu sorunu çözmek için kıyafetinizin zıttı renkte bir ip bulun ve iğneye geçirin. Giysinin ters tarafından bozulan kısmı, iğneyle bir döngü yaparak dikin. 2 tarafı bir araya getirdiğinizde tüm delik kapanmış olacak ve deliğin giderek büyümesini engellemiş olacaksınız. Bu pratik yöntemlerle sinir bozucu kıyafet sorunlarına anında çözüm getirebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu