Burçlar

Gunluk Burc Yorumu

İnsanlar çok inanmasa da gunluk burç yorumu nedir, neler ön görülür merak ederler. Bu durumda yorumlar araştırılır ve kişinin durumuna en uygun olan umut edilir.

Astroloji, fal gibi ön görülerin dışında matematiksel bir sonuçtur. Kişinin doğduğu gün ya da önemli işleri yapacağı günlerde astrolojik işaretler gözlenerek bu iş için uygun olup olmadığı anlaşılabilir. Asırlardır büyük devlet insanları bile astrolojiye önem vermiştir. Fransız kraliçe Catherine De Medicis de meşhur astroloğuna danışmadan adımını atmıyordu.

Ülkemizde günlük burçlar ve astrolojik haritalar magazinsel gibi görünse de yurt dışında astroloji okulları üniversite düzeyinde eğitim veriyor. Birçok başarılı astrolog gelecek hakkında olabiliteler üzerinde yorum yapıyor. En çok da günlük burçlar ilgi çekiyor.

Astroloji Tarihi

İnsanlar tarla ekerken ya da mevsimleri hesaplarken astronomi ve astrolojiden yardım almışlardır. Temelde gezegensel hareketler ve güneşin hareketlerinin söz konusu olduğu astrolojide, MS. 180 yılında Ptolemy isimli Yunan matematikçi burçlar kuşağını ortaya çıkarmıştır.

Astrolojiyi takip edenler için gereken işaretler ve uygulamalar konusunda astroloji tarihinin önde gelenleri günümüze kadar olan süreçte detaylandırarak burçları ortaya çıkarmıştır.

Burçlar Kuşağı

12 adet burçtan oluşan burçlar kuşağı güneşin görünen yıllık hareketinin oluşturduğu kuşaktır. Burada 12 adet burç vardır ve mevsimlere ayrılmıştır.

Koç ile başlayan burçlar kuşağı Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık ile devam eder. Terazi dışındaki burçlar hep doğa ve hayvanlarla ilgilidir. Burçlar kişilerin doğum saatlerine göre değişir ve yükselen burç, ay burcu gibi farklı özellikler birleşerek herkes için kendine özgü bir kişilik tasviri yapmaya çalışırlar. Burçlar kuşağında hangi burca mensupsanız, o burcun kişilik özelliklerini taşıdığınız tahmin edilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu