Dekorasyon

Evde Kış Hazırlığı

Havaların soğumasına az bir zaman kaldı evde kış hazırlığı başladı. Kış gelmeden kışın olumsuz etkisini azaltan ya da yok eden tedbirleri aldınız mı peki? Eğer almadıysanız, şimdiden başlamanız gereken biraz zamanınızı alacak tedbirler bulunuyor. Biz bir yandan hatırlatırken, bir yandan da eksiklerinizi tekrar hatırlamanıza yardımcı olalım.

Evde Kış Hazırlığı
Evde Kış Hazırlığı

 

Evde Kış Hazırlığı İçin Öncelikler

Yağmurlar gelmeden, geçen seneden sorun çıkarak çatı probleminiz varsa, hemen ilk öncelik olarak bunu ele alın ve çatı aktarması yaptırın. Kendi ustalığınız çerçevesindeyse sorun yok, ancak işin ehli bir ustaya baktırmayı ihmal etmeyin.

Isıdan kazanım önemlidir. Bu nedenle dış cephe yalıtımını yaptırmamış iseniz bir an önce yaptırın. Daha önceden mantolama yapılmış olan evler ise son bir kontrolden geçirilerek sağlamlığı gözlerinizle görün. Yoksa hemen bir bilene danışın.

Koltuk örtülerinde kadifeye yer açabilirsiniz, sadece mekânınız sıcak değil, oturduğunuz yerinde sıcak olmasını sağlayacaktır.

Akşamları erken kararacak havayı hesaba katın, gerek iç gerekse dış aydınlatmanızı kontrol edin veya ettirin.

Evde Kış Hazırlığı
Evde Kış Hazırlığı

Hayati önem taşıyan evde kış hazırlığı kontrollerinden biri de merdivenlerdir. Bir problemle karşılaşıyorsanız hemen onarmaya başlayın.

Boya ve badana mevsimi olması nedeniyle evinize değişik bir hava katmak için boya işlerine öncelik verin. Kışın kasvetinden ise açık renk tonları ile kurtulacağınızı unutmayın.

Doğalgaz, kombi gibi cihazlarınız normalde periyodik olarak kontrol gerektirir. Herhangi bir nedenle daha önce kontrol yaptıramadıysanız, mutlaka bunu geciktirmeyin. Daha sonra size daha masraflı olarak geri dönememelidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Artık kış mevsimi geldi sayılır nasıl biz kendimiz için kış hazırlığı yapıyorsak evimiz içinde kış hazırlığı yaparız. Evimizin dış cephesini çatısını kışa hazırlarız ki içeriye fazla soğuk hava girmesin evin içi sıcak kalsın diye. malum havalar çok soğuyor ve evimizin içini bazılarımız doğal gazla ısıtırken bazılarımız şömine kullanıyor. Bu tabi sizin bütçenize ve sizin fikrinize kalmış bir şey. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu