Dekorasyon

Dekoratif Bahçe Mobilyası Seçimi

Bahçe dekorasyonu bahçeli evlerde oturan ve kendilerine keyifli zaman geçirecekleri bir yer arayan kişiler için ideal sonuçlar verebilir.  Kış bahçesi gibi alanlarda daha kapsamlı iç dekorasyon olabileceği gibi açık bahçelerde de yine farklı malzemelerle dekorasyon olabilir. Bu noktada bazı detaylara göre seçim yapılması gerektiğini belirtmek gerekiyor. Yani kapalı alanlarda kullanılacak ürünlerle açık alandaki malzemeler farklı şekilde seçilmelidir.

Ölçüler Nasıl Ayarlanmalı

Ölçüler bahçe mobilyası seçimi için önemli bir aşamadır. Bunun nedeni tam dengeli görüntü elde etmek ve kolay taşınabilir olma durumudur. Eğer ölçülerde normale göre çok küçük ya da normalden çok fazla bir durum varsa tam verimli kullanım olmayabilir.

Dış Etkenleri Dikkate Alın

Bahçe mobilyaları seçiminde yaygın yapılan bir hata, dış etkenleri dikkate almadan mobilya almaktır. Bahçede duracak olan eşyaların güneş, yağmur bazen kar gibi ekenlere karşı dayanıklı olması gerekir. Yani ev içi mobilya seçiminden daha farklı bir uygulama söz konusudur. Malzeme kalitesi hakkında detaylı bilgi alarak işe başlayabilirsiniz. Uzun yıllar kullanılacak bir malzeme olması bakımından bu detaylar önemlidir. Eğer ahşap mobilya alacaksanız en dayanıklı malzemeler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Endonezya menşeli teak ağacı bu noktada öne çıkan ilk isimdir. Bu ağacın en belirgin özelliği uzun yıllar dış etkenlere dayanabilmesidir. Ancak bunun anlamı hiç bakıma ihtiyaç olmadığı demek değildir. Bu ağacın iyi bakımının olması, uzun yıllar kullanmak için önemli bir şarttır. Yıllık yağlama işlemi de bu bakımdaki uygulamadır. Bu ağaca bir alternatif dayanıklı ağaç hangisi denirse de bambu ağacı bu noktada etkili olacaktır. Hem şık görüntüsü hem de hafif taşınması kolay olması bahçede sıkça bu ağaç türünün kullanımını sağlamaktadır. Ancak yine de çok uzun süre güneş ve yağmurda bekletmemek gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu