Dekorasyon

Çikolata Tonları Dekorasyonda Nasıl Kullanılır?

Çikolata Tonları Dekorasyonda Nasıl Kullanılır? Çikolata tonları, dekorasyon trendleri arasında kendini kabul ettirmiş görünüyor. Krem, beyaz, siyah gibi dekorasyon dünyasının alışıldık renklerine göre kullanımı biraz dikkat isteyen çikolata kahverengi, farklı tonların bir arada kullanıldığı mekanlara gösteriş katıyor.

Çikolata Tonları Dekorasyonda Nasıl Kullanılır? Geniş ve gösterişli mekanlarda büyük formlarla rahatlıkla kullanılabilen koyu çikolata dekor ürünleri, evlerde özellikle dar alanlarda küçük formlarda kullanılabilir.

Kahverenginin tatlı ve yumuşak tonlarını oluşturan çikolata renklerinin dekorasyon dünyasında yükselişi; çikolata tonları evlerde nasıl kullanılır, sorusunu da beraberinde getirdi. Bu tonların, evlerde en sık kullanıldığı mekan geçtiğimiz yıllarda daha çok misafir salonlarıydı. Çünkü ciddiyetin rengi olsa da yumuşak tonları ile rahatlık etkisi de vermekte. Son yıllarda ise kahve tonu iç dizaynların moda halini almasıyla beraber; mutfaklardan banyolara çikolata tonlu dekorlarla karşılaşıyoruz.

Salonlarda Çikolata Kahvesi Dekorasyon

Salon dekorunda geniş salonlar için koyu renk çikolata kahve salon takımları ile turuncu ve açık kahverengi tonları bir arada kullanılarak, iç dizayn krem renkli bir halıyla tamamlanabilir. Çikolata kahvesinin, dar salonlarda ise koyu tonları mümkün olduğunca obje ve aksesuarlarda kullanılmalı, mekan bütünü açık renk tutulmalıdır. Açık renk kahve tonları ile yapılacak dar bir salon dekorunu, altın ya da bakır ayaklı cam sehpa ile tamamlayarak koyu çikolata kahvesi dekorasyon ürünleriyle şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Salonlarda çikolata tonlarının en iyi kullanılabileceği aksesuarlar ise yeşille de uyumlu olacağından, bitki saksılarıdır.

Yatak Odalarında Çikolata Kahvesi Nasıl Kullanılır

Çikolata kahvesinin asaleti ve dinginliğini yatak odalarına taşımak isteyenler, koyu tonları yatak örtüsü olarak tercih edebilirler. Yatak odası koyu kahverengi dekor, mavinin tonlarıyla bir araya geldiğinde dinlendirici etki yapar. Yatak başlarında kullanılacak kırmızı başlık ile koyu çikolata bir yatak örtüsü ve altın çerçeveli makyaj aynası, birbirini oldukça hoş tamamlayacaktır. Biraz daha gösterişi sevenler, bu dekoru krem renkli perdeler ve sarı renkli küçük pufla tamamlayabilirler.

Mutfaklarda Çikolata Kahve Modası

Mutfak dekorasyonunda yumuşak çikolata kahve tonlarından dekorlar trend hale geldi. Muftak perdelerinde çikolata tonları rahatlıkla kullanılabilir. Koyu kahve dolaplara yer verilmiş bir dizaynda, ortamı ferahlatmak için beyaz ince perdelere açık renk çikolata kahvesi masa takımı ile yeşil tabureler eklenebilir. Mutfaklarda çikolata tonları duvar dekorunda da saat gibi ürünlerle oldukça şık durmaktadır.

Okuma Salonları Dekorunda Çikolata Kahvesi

Evlerin kütüphanelerinde ya da çalışma odalarında çikolata kahvesi dinlendirici etkisi nedeniyle dingin bir atmosfer yaratır. Büyük kütüphane dekorlarında da tercih edilen çikolata kahvesi tonları, evlerin kitap salonları ve dolapları için oldukça hoş bir renktir. Salonunuzda açık kahvarengi okuma sandalyesine, sarı bir puf ekleyerek, koyu çikolata tonlarında ahşap bir abajurla hoş bir okuma köşesi yaratabilirsiniz.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu