Güzellik

Buhar Banyosu Nedir, Detoks İçin Nasıl Yapılır?

Buhar Banyosu Nedir, Detoks İçin Nasıl Yapılır? Evinizin bir spa etkisi yaratmasını ister miydiniz? Bunun için en basit yol bir buhar banyosudur. Temel olarak sıcak su ile aldığınız her duş için de buhar banyosu etkisi yarattığını söyleyebiliriz.

Buhar Banyosu Nedir, Detoks İçin Nasıl Yapılır? Buhar banyosu, yağ ve kir gözeneklerini açar. Bu şekilde de artıkların yumuşaması daha rahat temizlenmesi için faydalı olur. Farklı bölgeler için de önemli bir uygulama olsa da özel olarak T bölgesinde biriken siyah noktalara uygulanarak onlardan kurtulması için harika bir yöntemdir.

Buhar banyosunun etkili olması için bir rutine bağlamanız gerekir. Bunun 10-15 günde bir olması rutine bağlamanız için faydalı olacaktır.

Buhar Banyosu Nasıl Yapılır?

İşleme başlamadan önce saçlarınızı güzelce toplayın. Bu, eğildiğinizde saçlarınızın sizi rahatsız etmesini engelleyecektir.

Önce yaklaşık bir litre kadar suyu kaynatın ve bu kaynar suyu derin bir kaba koyun. Kaba doğru eğildiğinizde, buharın kenarlardan kaçmasını önlemek adına kafanızın arkasından büyük bir havlunun buharın kaçmasına izin vermeyecek şekilde sarktığına emin olun.

Bekleme süreni bu aşamada 5-10 dakika ile sınırlı olmalıdır. Bu süre buhar banyonuz için yeterli olacaktır. Bu süreç içerisinde rahatlayıp gevşediğinizi hissedeceksiniz. Kimileri daha fazla kalınmasının daha etkili sonuçlar göstereceği gibi yanılgıda bulunurlar. Ancak bu uygulama sizin ferahlayıp rahatlamanız için yeterli olacaktır. Bunu rutine bağlayıp ayda üç ya da dört kez uygulayarak keyfini çıkarabilirsiniz.

Buhar Banyosundan Sonra Ne Yapılmalıdır?

Buhar banyonuzun keyfini çıkarttıktan sonra yüzünüze herhangi bir şey sürmeden önce asıl amacınız siyah noktalarınızdan iyice temizleyerek kurtulun. Bu işlem için satılan temizlik ürünlerinden temin edip kullanabilirsiniz. Bunlar için en yaygın kullanımı olan siyah nokta bantlarını tercih edebilirsiniz. Bunun dışında da komedon çubuğu kullanabilirsiniz.

Açılan gözeneklerinizi sıkılaştırmak için de siyah noktalarınızdan kurtulduktan sonra cildinizi gül suyu gibi ya da benzeri gibi bir tonik ile silebilirsiniz.

Sizi harika hissettirecek bu buhar banyosu metoduyla kendinizi daha ferah hissedebilirsiniz. Ayrıca vücudunuz için detoks etkisi yaratabilecek oldukça fazla yöntem de bulunur. Bunun için değişik detoks yöntemlerini kullanıp daha iyi ve dinç hissetmeniz için temel yardımlardan faydalanabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu