Sağlık

Ameliyat İzlerinin Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ameliyat İzlerinin Tedavisi Nasıl Yapılır? Geçmişimizde veya bugün çeşitli sağlık sorunları nedeniyle ameliyata girmişizdir. Ameliyat sonrası vücudumuzda oluşan ameliyat izlerinin tedavisi bugün sağlık uygulamaları ile mümkün olmaktadır.

Ameliyat izlerinin tedavisi için öncelikle uygulama yapılacak bölgenin alanında uzman bir hekim tarafından muayene edilmesi gerekir. Bu şekilde hem seans sayıları ve  hem de uygulanacak doz konusunda kişiye bilgi verilmektedir.

Ameliyat izi giderme tedavisinde aynı zamanda güneş koruyucu krem gibi ilaçlarda kişinin ameliyat izini giderme de etkili olduğu anlatılmaktadır. Burada uygulama yapılacak bölgesteril edilmesi ve lokal anestezi yöntemi uygulanarak kişi ameliyata alınır. Bu işlemden sonra tekrardan bu bölge krem kalıntılarından arındırılır ve buz ile kompes yapılır.

Lazerle Ameliyat İzi Tedavisi Nedir?

Bu işlemlerden sonra gelelim lazerle ameliyat izi nedir? Sorusunun cevabına öncelikle ameliyat izinin tedavisi farklı şekillerde isteğe göre gerçekleştirilebilmektedir. Burada kişi kendisi uygulanacak yöntemi belirlemektedir. Özellikle ameliyat izinin büyüklüğü rengi gibi etmenler uygulanacak işlemin hekim tarafından belirlenmesini sağlar. Bazen uygulanacak lazer yönteminin etkili olmadığı görülür bunun sebebi uygulanan yöntemin ameliyat izinize uygun olmadığıdır.

Lazerle yapılacak ameliyat izi tedavilerinde birden çok lazer türü bulunmaktadır. Bu doğrultuda çokça tercih edilen lazer türleri fraksiyonel lazer olarak kabul edilmektedir. Fraksiyonel lazer hem uygulaması kolay hem de etkili lazer türlerinden birisidir.

Fraksiyonel Lazer Nedir, Ne İşe Yarar?

Ameliyat izi giderme noktasında kullanılan yöntemlerden birisi olan fraksiyonel lazer son teknolojiler ile geliştirilen yeni nesil lazer yöntemlerinden birisi olarak bilinmektedir. Burada cilt ile ilgili yaşanan pek çok problemi hızlı bir şekilde çözmesi bakımından önemli bir işlemdir.

Etkili bir formüle sahip olan kozmetik ürünlerinin faydasını görebilmek için uzun süreli bir kullanım gereklidir. Fakat fraksiyonel lazer yöntemine sayesinde artık kozmetik ürünlerine fazla fiyatlar ödemeden kesin bir çözüm bulmak çok kolay. Burada bazı kişiler için sadece tek bir seans bile uygulanması kişinin ameliyat izlerini giderme noktasında kalıcı ve üstün çözümler sağlamaktadır. Bu nedenle lazer ile yara izi gidermek isteyenler bu lazer türünü tercih edebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu