Moda

Akıllı Saatin Teknolojik Özellikleri Nelerdir?

Akıllı Saatin Teknolojik Özellikleri

 

Akıllı saatlerin temel üretim amaçları telefon ile senkronize çalışarak,  size hız ve kolaylık sağlamaktır. Telefonun yapabildiği her işi akıllı saat ile yapabilirsiniz. Giyilebilir teknoloji akıllı saatler, hafif olması ile de tercih edilebilir. Mesaj alma ve gönderme, arama yapma, internete girme özellikleri başta olmak üzere birçok özellik barındırır. Alarm, ajanda, takvim ve kamera uygulamalarını kullanmayı sağlar. Ses kaydeder. Fotoğraf çeker. Adım sayar ve nabız ölçerdir. Özellikle kilosuna dikkat edenlere harcanan kalori hesabı ile yardımcı olur. Hesap makinesi işlem yapmakta oldukça hızlıdır. Akıllı saatin radyosu vardır ve müzik dinleme imkânı sunar.

Akıllı Saatlerin Telefon İle İlişkilendirilmesi

Akıllı Saatlerin Telefon İle İlişkilendirilmesi

Akıllı saatler tek başına pek bir anlam ifade etmezler ve kullanılmazlar. Bu yüzden alındığından itibaren bir akıllı telefon ile eşleme yapılmalıdır. Paketinden çıkarılan akıllı saat şarj edilir ve yanlarındaki tuşlar ile açılır. Akıllı saat ile eşleme yapılacak akıllı telefonun işletim sisteminin aynı olmasına dikkat edilir. İşletim sistemi farklı olan cihazlar eşleme yapılmaz. İOS işletim sistemli telefona, yine İOS işletim sistemli akıllı saat gerekir. Ardından akıllı telefonun bluetooth özelliği aktif edilir ve aralarında eşleme sağlanır. ve akıllı saat kullanıma hazır hale gelir.

Akıllı Saatleri Nereden Bulabilirim?

Günden güne artan akıllı saat firmaları ile bu teknolojiye ulaşmak oldukça kolaylaşmıştır. Özellikle internet sitelerinden her türlü marka ve modele rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Akıllı saatlerin yaygınlaşması ile beraber teknoloji mağazalarında da bu ürünlere ulaşmanız mümkün.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu